STORGJANIN - Zwiastun Lechickiego Zrywu Młodych - ZADRUGA.PL

Przejdź do treści

STORGJANIN - Zwiastun Lechickiego Zrywu Młodych

Artykuły


   Storgjanin - To Zwiastun Pogardźcy i Burzyciela wspakultury piętnującej i przygniatającej żywot Narodu Polskiego znakiem krzyża - tegoż krzyża, który przywlekli z Palestyny do Aryjskiej Europy ludzie o skarlałych przymiotach duchowych i wybujałych pierwiastkach wspakulturowych.
   Storgjanin - To Zwiastun Pogardźcy i Burzyciela tych "odwiecznych prawd i wartości", które przywiodły Naród Polski do zguby, haniebnego upadku i rozbiorów.
   Storgjanin - To Zwiastun Pogardźcy i Burzyciela wszelkiej maści i proweniencji producentów łez i kału, dla ogłupianych od dzieciństwa do starości miliardowych mas ludzkich, tych przeszłych, teraźniejszych jak i przyszłych niewolników "krzyża pańskiego", idei Buddy, Sokratesa, Allacha i im podobnych zboczeńców...
   Storgjanin - To Zwiastun "Homo Creans" - Samodoskonalącego Się Twórcy, spełniającego poprzez naukę, pracę i znój, swoje człowiecze posłannictwo w dziele stwarzania wszechrzeczy.
   Storgjanin - To Zwiastun przyszłego "Człowieka Wyższego", prawego i dzielnego - spadkobiercy i wskrzesiciela antycznego wzorca - ideału człowieka "Kalokagatosa"!
   Storgjanin - To Zwiastun Lechickiego Prometeizmu, niosący wieść o nowym, pełniejszym życiu człowieczym; Zwiastun ognia - oczyszczającego ludzkość i rozpalającego światłość pośród mroków bezdziejów.
   Storgjanin - To Zwiastun lubieżnego oblubieńca słonecznych promieni, skąpanego w morzu twórczej działalności i porywanego ożywiającym wiatrem czynu, który dając ziemi swoje zdrowe nasienie, sprawi, że stanie się ona płodną, brzemienną i wiecznie rodną!
   Storgjanin - To Zwiastun, którego ludzie o skarlałych przymiotach duchowych, te wybujałe chwasty i pomioty wspakultury nazwą: antychrystem, bluźniercą, kłamcą, oszczercą, szydercą, plugawcą "wiary przenajświętszej", pogardźcą i niszczycielem "odwiecznych prawd", szatanem, szarlatanem i diabłem wcielonym, burzycielem "wiary w jedynie prawdziwego boga i jego kościół"... Wyzwiska te - każde z osobna czy wszystkie razem - użyte w stosunku do Storgjanina, plus niechybna zapowiedź spalenia na inkwizycyjnym stosie - będą wspaniałym świadectwem wspakulturowej zgnilizny polakatolickiej - tak prawej jak i lewej - i potwierdzeniem Prawdy, Dobra i Piękna Człowieczego - płynących z ust i dłoni Storgjanina ku umęczonym duszom i ciałom milionów współbraci i sióstr w narodzie Polskim i Ludzkości w ogóle.

Gorazd Drogomir Bogdanowic
Storgjanin Grodu Jarotan


Zadruga Polska
Wróć do spisu treści